VIZUALIZACKY | Press - 3D visualizations and virtual reality in architecture

Press

pavol kalejapavol kaleja

Pavol Kaleja spojil virtuálnu realitu a stavebníctvo. Vďaka nemu sa dnes môžete po svojom vysnívanom dome či byte prejsť ešte pred jeho výstavbou, popresúvať nábytok či zistiť, kedy slnko svieti do obývačky a kedy do spálne. Ako? Pomocou vizualizácií, ktoré navrhuje.

Celý článok:

http://zajtrajsienoviny.sk/2017/09/za-par-sekund-zmeni-zelenu-luku-na-byvanie/

Bratislava 16. júna (OTS) – Jeho úlohou bolo vyzdvihnúť a predstaviť širokej verejnosti mladých kreatívnych, inovatívnych podnikateľov, ktorí sú úspešní vo svojom odvetví podnikania. Zároveň môžu byť inšpirujúcim príkladom pre mladých ľudí, ktorí chcú začať alebo začínajú podnikať.

Celý článok:

https://www.teraz.sk/slovensko/pozname-vitazov-sutaze-mlady-inov/265776-clanok.html

Študentská podnikateľská cena je súťaž, ktorej cieľom je podporovať študentov v tom aby pracovali na svojom podnikateľskom sne už počas školy a zároveň ho začali počas štúdia aj realizovať. Hlavnou úlohou súťaže je ukázať širokej verejnosti, že je možné zvládnuť budovať svoju firmu už počas štúdia a zároveň sa vzdelávať a získavať nové vedomosti a zručnosti.

Celý článok :

https://www.podnikajte.sk/inspiracia/c/1783/category/domace-pribehy/article/studentska-podnikatelska-cena-2014.xhtml

V spolupráci s univerzitou pracuje na vývoji aplikácií pre desktopy, mobily a tablety a neustále hľadá možnosti, ako nástroje virtuálnej reality aplikovať v stavebníctve. V tomto roku startup VIZUALIZACKY zrealizoval už takmer 400 zákaziek a aktuálne podpísal zmluvu s telekomunikačnou spoločnosťou v oblasti vývoja interiérových smart systémov na vývoj aplikácií do mobilov. Tím sa rozrástol na súčasný počet sedem ľudí – okrem zakladajúcich členov pribudli dvaja interní a dvaja externí grafici a v súčasnosti sú už pripravení na expanziu na zahraničné trhy. Okrem Českej republiky získali prvú zákazku v Chorvátsku. Vďaka účasti vo finále Global Student Entrepreneur Award, ktoré sa konalo vo Washingtone, má spoločnosť dobré meno aj kontakty na množstvo úspešných mladých podnikateľov po celom svete.

Celý článok :

https://www.nextech.sk/a/Predstavujeme-slovenske-startupy–Vizualizacky

„Je to úspech celého tímu. Treba veľmi tvrdo pracovať a nevzdávať sa nápadu. Mať otvorenú myseľ a správnych ľudí okolo seba. Prekonať strach z nového,“prezradil mladý podnikateľ. Pavlovi sa v nemalej miere darilo už v minulosti. Získal 1. miesto v súťaži Študentská podnikateľská cena roka 2014, rovnako 1. miesto v súťaži s názvom National Innovation Competition 2014. Uspel v projekte TUKE Prezentuj svoj start-up! a v apríli bude reprezentovať Slovensko na Global Student Enterpreneur Award vo Washingtone.

Celý článok :

https://www.cas.sk/clanok/351485/pavla-si-vsimol-prestizny-zahranicny-magazin-s-tymto-genialnym-vynalezom-zabodoval-vo-svete?orig_gallery_article=1

Veda a technika – Reportáž o VIZUALIZACKY s.r.o.

Celý článok :

https://youtu.be/0gApjFoAkQw

FORBES_30_POD_30

Sú mladí, úspešní a stihli toho viac, ako je v ich veku bežné. Nemajú viac ako 30 rokov, ale majú veľké plány a chuť meniť veci. Žijú na Slovensku, v Česku, Amerike, Francúzsku a vo Švajčiarsku. Zoznámte sa so Slovákmi, ktorým by mala patriť budúcnosť. Forbes vybral talentovaných ľudí, ktorých mená sa oplatí pamätať. Pozoruhodné príbehy hľadal v šiestich kategóriách – v biznise, technológiách, vede a vzdelávaní, umení a dizajne, v startupoch a v športe.

Celý článok :

http://www.forbes.sk/

Ambiciózni a šikovní Slováci v zahraničí, doma a všade kam sa pozrieme. Veľmi nás teší, keď vidíme našich rodákov ako prostredníctvom svojich inovatívnych projektov reprezentujú našu krajinu aj v iných častiach sveta, no v konečnom dôsledku našli svoje pôsobisko na Slovensku. Ešte viac nás teší, keď sú títo ľudia ochotní poskytnúť inšpiráciu a porozprávať sa s nami o svojej práci, prípadne nám prezradiť, ako to celé funguje.

Celý článok :

http://refresher.sk/27047-V-slovenskom-dizajnerskom-studiu-sa-mozete-po-svojom-vysnivanom-dome-prechadzat-este-pred-jeho-realizaciou-Rozhovor

Predstavte si situáciu, že zariaďujete celý byt alebo ešte lepšie…dom. V tom prípade sa pripravte na nekonečné behanie po obchodoch, skúmanie vzoriek farieb, podláh, textílií a neviem čoho ešte. Nakúpite, objednáte a odrazu začnete zisťovať, že ten gauč ste mohli kúpiť iný. Že podlaha Vám neladí v spálni k skriniam…a mnoho ďalších nemilých vecí, ktoré privádzajú hlavne nežnejšie pohlavie do zúrivosti.

Celý článok :

http://www.startitup.sk/article/detail/ar527-mozno-uz-onedlho-budete-moct-vdaka-kosicanom-nakupovat-nabytok-s-oculusom-rift